Myfly ви предлага гарантирано най-ниските цени на самолетни билети до Чикаго
За да проверите и сравните най-ниските цени на полети, изберете желаемите от вас дати във формата по-горе и проверете най-актуални наличности. В сайта на Myfly можете да намерите информация и за промяна на датите на билети, отменена резервация, изменения в условия на извънредна ситуация, застраховки, както и допълнителна услуга като избор на място в самолета, пътуване с животни, онлайн чекиране на самолетни билети до Чикаго
В цената на самолетния билет са включени летищни такси и такса за обслужване. Зад наличните цени на Myfly на самолетни билети няма скрити такси. Ние винаги препоръчваме при сравняване на цените на самолетни билети да сравнявате цената на последната стъпка по време на правенето на резервацията. В повечето случаи онлайн туристическите агенции добавят допълнителни такси на последната стъпка при резервацията на самолетен билет.
Може да направите при нас своята резервация на самолетен билет до Чикаго и по телефона, като се свържете с нашия екип за обслужване на клиенти.
Чикаго е създаден през 1833 г. на мястото на съществувалия от 1803 г. Форт Диърборн. Днес основните етнически групи в Чикаго са ирландци, германци, италианци и поляци. Той е смятан за втория по брой на полското население град в света след Варшава, както и за втори по брой на сръбското население след Белград.
Името на града произлиза от френското произношение на местното американско-индианско shikaakwa, означаващо „див лук“ или „див чесън“.[1] Първото цитирано споменаване на града, изписано като Checagou, е от Рене Робер дьо Ла Сал около 1679 г.[2]
В началото на 1790-те години Жан Батист дю Сабл се заселва при устието на река Чикаго. Той създава голямо и проспериращо търговско селище, което по-късно ще прерасне в Чикаго. През 1800 г. той продава имота си и се премества в Сейнт Чарлс (Мисури), където получава лиценз да оперира ферибот по река Мисури.
На 12 август 1833 г. град Чикаго е вписан в регистъра с население от 200 души. За седем години населението му нараства до 4000 души. На 4 март 1837 г. Чикаго е инкорпориран и в продължение на няколко десетилетия е най-бързо растящият град в света.[3]
Градът бързо става важен транспортен възел между източните и западните части на САЩ. Към 1848 г. Чикаго вече разполага с железопътна линия и воден канал. Каналът позволява на параходите от Големите езера да достигат река Мисисипи.
Процъфтяващата икономика довежда жители от селските райони и имигранти от чужбина. Производственият и финансовият сектори доминират, влияейки на американската икономика като цяло.[4] За да се справи с бързо нарастващото си население и нужда от по-добра канализация, градът подобрява инфраструктурата си. Така центърът на Чикаго бива повдигнат, което подобрява здравеопазването в града, но необработените мръсни и промишлени води се изливат в река Чикаго и по нея достигат езеро Мичиган, като така се замърсява главният източник на прясна вода на града. Към 1900 г. проблемът с канализационното замърсяване е почти напълни решен, когато градът завършва голямо инженерно постижение. Течението на река Чикаго е обърнато, така че водата да тече от езеро Мичиган, а не към него.
През 1871 г. избухва т.нар. Голям пожар, който унищожава район с дължина 6,5 km и ширина 1,5 km, което представлява голяма част от града по това време. Голяма част от града оцелява и от руините на предишните дървени постройки се издигат по-модерни сгради от камък и стомана. По време на възстановяването си Чикаго построява първия небостъргач в света (Home Insurance Building) през 1885 г., използвайки стоманено скеле.[5]
Градът нараства значително по размер и население, след като към него са присъединени множество съседни селища между 1851 и 1920 г., като например присъединяването на пет селища към града през 1889 г.[6] Желанието за присъединяване към града се води от обществените услуги, които градът предоставя на своите жители.